Wulkanizacja

UWAGA!!

Ze względu na zbliżający się okres sezonowej wymiany opon warsztat będzie dodatkowo otwierany w soboty – aktualnych informacji szukaj w Aktualnościach lub wejdź w zakładkę Kontakt i umów się juz dziś!


Dlaczego Wymiana Opon na Sezonową Odpowiednią Jest Kluczowa dla Bezpieczeństwa i Wydajności Pojazdu

Właściwe dbanie o stan opon samochodowych to nie tylko kwestia przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim bezpieczeństwa podróży i komfortu jazdy. Jednym z kluczowych elementów tej troski jest regularna wymiana opon zimowych na letnie i vice versa, przy czym nie warto zapominać o ważnym etapie tego procesu – wyważeniu opon.

1. Bezpieczeństwo na Drodze

Zimowe i letnie opony zostały zaprojektowane z myślą o różnych warunkach atmosferycznych. Opony zimowe charakteryzują się lepszym trzymaniem na śliskich nawierzchniach, dzięki specjalnym bieżnikom i mieszankom gumowym dostosowanym do niższych temperatur. Natomiast letnie opony są bardziej efektywne w wyższych temperaturach, zapewniając lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania.

2. Wydajność Paliwowa i Trwałość Opon

Używanie odpowiednich opon do pory roku może wpłynąć na ekonomię paliwową. Opony letnie są zazwyczaj lżejsze i mają mniejszy opór toczenia, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa w porównaniu do opon zimowych. Ponadto, właściwa opona na daną porę roku może wydłużyć żywotność opon, gdyż są one zoptymalizowane pod kątem konkretnych warunków atmosferycznych.

3. Wyważenie Opon – Kluczowy Element Bezpieczeństwa i Komfortu Jazdy

Podczas procesu wymiany opon, często bagatelizowany jest etap wyważania. Wyważone opony są kluczowe dla stabilności pojazdu i komfortu jazdy. Niewłaściwie wyważone opony mogą prowadzić do drgań, zużywania się nierównomiernie bieżnika, a co najważniejsze, mogą negatywnie wpływać na stabilność pojazdu zwłaszcza przy większych prędkościach.

4. Kontrola Podczas Prac Wulkanizacyjnych – Ważny Krok w Procesie

Podczas wymiany opon, nie tylko sam proces wymiany jest kluczowy, ale także staranność i precyzja podczas kontroli i prac wulkanizacyjnych. Sprawdzenie stanu felg, zabezpieczenie odpowiedniego momentu dokręcenia śrub, czy diagnostyka ewentualnych problemów z układem hamulcowym są równie ważne, jak właściwa wymiana opon.

5. Oszczędność na Naprawach i Utrzymaniu Pojazdu

Regularna kontrola i właściwa wymiana opon mogą przyczynić się do zmniejszenia ryzyka awarii i napraw, co z kolei przekłada się na mniejsze koszty utrzymania pojazdu. Bezpieczny stan opon jest także kluczowy dla uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek na drodze.

Podsumowując, dbanie o stan opon i ich odpowiednią wymianę na sezonową odpowiednią jest kluczowe dla bezpieczeństwa i efektywności pojazdu. Wyważenie opon to nie tylko element dbałości o techniczny aspekt pojazdu, ale także o komfort i bezpieczeństwo podróży, co powinno być priorytetem każdego kierowcy.

CENNIK WULKANIZACJI

WYMIANA (KPL 4 SZT) OPON NA FELGACH STALOWYCH
80 zł
WYMIANA (KPL 4 SZT) OPON NA FELGACH ALUM.
100 zł
WYMIANA OPON Z CZUJNIKAMI CIŚNIENIA
120 zł
WYMIANA+WYWAŻENIE (KPL 4 SZT) KÓŁ NA FELGACH STALOWYCH
50 zł
WYMIANA+WYWAŻENIE (KPL 4 SZT) KÓŁ NA FELGACH ALUMIN.
60 zł

Pamiętaj!!

Opony są jedynym miejscem styku samochodu z nawierzchnią jezdni. Dlatego ważne jest aby zadbać o ich jak najlepszą jakość. Nasz warsztat kompleksowo zajmie się serwisem opon, ich odpowiednim wyważeniem lub wymianą, tak abyś w każdych warunkach drogowych mógł czuć się bezpiecznie. Dlatego jeśli jesteś z Pruszkowa, Piastowa, Ożarowa lub nawet dalszych miast jak Grodzisk czy Warszawa to przyjedź i przekonaj się co do naszej jakości.


Kliknij tutaj a my Cię poprowadzimy!


Bezpłatnie umów wizytę…

Kontakt

Arkadiusz: 698-690-785
Anna - 692-435-823
Paweł: 660-218-509

Email: coolcars@vp.pl

Adres:
ul. Gałczyńskiego 16D
05-800 Pruszków
motointegrator
dobrymechanik